Parama dėkojame

Lietuvos nacionalinė vyrų olimpinė krepšinio rinktinė ir svečiuose nugalėjo Europos čempionus ispanus

Septintąją pergalę iš eilės besirengdama Rio de Žaneiro vasaros olimpinėms žaidynėms Brazilijoje iškovojo Senojo žemyno vicečempionė Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė.

Ketvirtadienį Malagoje Lietuvos krepšininkai 78:76 (15:23, 24:16, 23:20, 16:17) antrąsyk iš eilės įveikė Europos čempionę Ispanijos komandą.

Po 15 taškų nugalėtojams pelnė Jonas Valančiūnas ir Mindaugas Kuzminskas, 13 – Renaldas Seibutis, 9 – Marius Grigonis, 7 – Paulius Jankūnas, 6 – Domantas Sabonis, 5 – Vaidas Kariniauskas, 3 – Jonas Mačiulis, po 2 – Adas Juškevičius ir Antanas Kavaliauskas, 1 – Edgaras Ulanovas.

Robertas Javtokas šįsyk nežaidė, o Mantas Kalnietis nebuvo registruotas susitikimui.

Šeimininkų gretose sėkmingiausiai žaidė Sergio Llullas (12 tšk.), Nikola Mirotičius (11 tšk.) ir Pau Gasolis (10 taškų).

Beje, Ispanijoje Lietuvos rinktinė šeimininkus įveikė po beveik trylikos metų pertraukos. Paskutinį kartą ispanus varžovų aikštėje Lietuvos komanda 88:70 nugalėjo 2003 metų rugpjūčio 26 dieną netoli Alikantės esančioje Torevjechoje.

Pirmadienį Kaune vykusioje šių rinktinių dvikovoje lietuviai šventė pergalę po pratęsimo 87:73 (19:20, 15:12, 20:25, 18:15, 15:11).