Cirkas
Prezidentas iš pareigų atšaukė šešis ambasadorius, tarp jų – Ukrainoje, Vokietijoje

nausedaPrezidentas Gitanas Nausėda iš pareigų antradienį atšaukė šešis Lietuvos ambasadorius: Ukrainoje, Vokietijoje, Čekijoje, Sakartvele, Airijoje ir Suomijoje.

Diplomatai atšaukti pasibaigus kadencijoms.

Kaip nurodoma prezidento dekretuose, diplomatas Valdemaras Sarapinas iš ambasadoriaus Ukrainoje pareigų atšaukiamas nuo birželio 17 dienos.

BNS žiniomis, jį svarstoma skirti ambasadoriumi Lenkijoje.

Nuo rugpjūčio 5 dienos iš pareigų atšaukiamas ambasadorius Vokietijoje Ramūnas Misiulis, Suomijoje – Giedrius Kazakevičius, Airijoje – Marijus Gudynas, Sakartvele – Andrius Kalindra.

Nuo rugpjūčio 19 dienos atšaukiamas Lietuvos atstovas Čekijoje Laimonas Talat-Kelpša.

Diplomatai atšaukiami Prezidentūrai ir Užsienio reikalų ministerijai po ilgų diskusijų galiausiai sutarus dėl naujų ambasadorių skyrimo.

Dėl institucijų ginčo buvo įšaldytas iš viso 13 Lietuvos diplomatų skyrimas, tačiau po trijų prezidento Gitano Nausėdos ir užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio susitikimų kovo pradžioje pranešta, kad sprendimas rastas.

Ambasadorius Lietuvoje skiria ir atleidžia prezidentas Vyriausybės teikimu ir pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui.

Budas.lt nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode