Cirkas
Kauno taryba spręs dėl sumažintos taršos zonos ir rinkliavos įvedimo senamiestyje

spressKauno savivaldybės tarybai antradienio posėdyje bus teikiamas svarstyti sumažintos taršos zonos senamiestyje projektas, kuriuo siekiama mažinti tranzitinį eismą apmokestinant kai kuriomis gatvėmis važiuojančius automobilius.

Pagal tarybos sprendimo projektą, sumažintos taršos zona apima Kauno teritoriją prie Nemuno ir Neries santakos ir ribojasi su Šv. Gertrūdos, Gimnazijos, Birštono gatvėmis bei Karaliaus Mindaugo prospektu.

Kaip BNS posėdžio išvakarėse nurodė savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius, į zoną įtrauktos mažesnės senamiesčio gatvės: M. Valančiaus, A. Jakšto, M. Daukšos, Kumelių, išskyrus A. Mapu, kurioje veikia vaikų darželis.

„Intensyviausias eismas yra A. Jakšto gatve. Stebime didelį tranzitą per Rotušės aikštę, tikimės, kad automobilių kiekis sumažės per pusę. Per dieną čia vidutiniškai pravažiuoja apie pusantro tūkstančio automobilių. Pusė iš jų praleidžia mažiau negu valandą“, – sakė M. Matusevičius.

„Mokėti reikės nuo pirmos minutės, nes kameros fiksuos įvažiuojančius ir išvažiuojančius. Patekęs į zoną ir išvažiavęs jau turėsi sumokėti taršos mokestį, nepriklausomai, ar minutę, ar penkias valandas praleisi“, – pridūrė jis.

Jeigu taryba pritars šiam projektui, dviejų eurų vienkartinė rinkliava už leidimą įvažiuoti į sumažintos taršos zoną pradės galioti nuo šių metų rugpjūčio 1 dienos.

Sumokėti ją būtų galima per parkavimo programėles, biudžetinės įstaigos „Parkavimas Kaune“ savitarnoje arba parkomatuose. Sumokėjus įvažiavimo rinkliavą, už pirmą stovėjimo valandą senamiestyje mokėti nereikėtų.

Rinkliavai mokėti nustatomas septynių dienų terminas nuo išvažiavimo iš zonos momento. To nepadarius, informacija būtų perduodama savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui dėl administracinės baudos skyrimo.

Pagal tarybai teikiamus nuostatus, rinkliava nebūtų taikoma sumažintos taršos zonoje nekilnojamojo turto turintiems arba gyvenamąją vietą deklaravusiems asmenims, savivaldybės kontroliuojamoms įmonėms ir rangovams, neįgaliesiems, miesto renginių organizatoriams, elektromobilių vairuotojams, specialiosioms tarnyboms.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode