Prezidentas G. Nausėda pasiskiepijo sustiprinančiąja doze nuo COVID-19

dozeŠalčininkų rajone viešintis prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasiskiepijo sustiprinančiąja vakcinos nuo COVID-19 doze.

Tai jis padarė Šalčininkų vakcinavimo centre.

Po skiepo G. Nausėda žurnalistams sakė, kad vakcina jam suteikia saugumo.

„Man tikrai tenka daug bendrauti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, važiuoti, susitikti su žmonėmis ir tiek po pirmo, tiek po antro skiepo, tiek po trečio skiepo jausiuosi saugiau“, – teigė jis.

„Na, ir galiu pasidžiaugti tuo, kad pirmieji du skiepai padėjo kol kas išvengti (COVID-19 – BNS). Žinoma, reikia visą laiką sakyti kol kas“, – pridūrė prezidentas.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė skiepysis vėliau, nes dar nepraėjo pusę metų po jos antrojo skiepo.

Drauge su valstybės vadovu penktadienį pasiskiepijo ir apie dešimt jo komandos narių bei Šalčininkų rajono meras Zdzislavas Palevičius.

G. Nausėda žurnalistams sakė Šalčininkus trečiajam skiepui pasirinkęs, norėdamas savo pavyzdžiu paskatinti vietos žmones vakcinuotis nuo COVID-19.

„Norisi padrąsinti, kadangi Šalčininkų rajonas kaip ir kai kurie kiti Vilniaus rajonai nusileidžia kol kas žemiau Lietuvos vidurkio. Žmonės turi ir baimių, ir skepsio, kartais pasiduoda ir tam tikriems gajiems mitams, dėl to pasirinkome Šalčininkus – kad parodytume, jog viskas yra tvarkoje, kad skiepai yra gerai, kad skiepai suteikia tam tikrą, sakyčiau, net ir psichologinę ramybę“, – teigė prezidentas.

Statistikos departamento duomenimis, Šalčininkų rajone nuo COVID-19 vakcinuota 44 proc. gyventojų, tuo metu bendras Lietuvos vidurkis – 67 proc. pasiskiepijusiųjų.

Šalčininkų mero Z. Palevičiaus teigimu, tokie skaičiai savivaldybės vadovų netenkina.

„Nesiskiepija vaikai, senjorai ir bedarbiai“, – sakė jis.

Mero duomenimis, savivaldybėje vakcinuoti 7–8 proc. vaikų.

Nuo gruodžio 1-osios tam tikrų profesijų atstovams įvedus mokamus testus, vakcinacijos tempai rajone paspartėjo.

„Kasdien rajone pasiskiepija apie 50 žmonių, tai jau neblogai. Per savaitę dabar 350–400, o buvo 200 ir 150, tai jau neblogai, šuolis šioks toks yra“, – teigė jis.

Z. Palevičius pasakojo, kad savivaldybė buvo užsakiusi sociologinę apklausą, norėdama sužinoti, kiek gyventojų planuoja skiepytis nuo COVID-19.

„30 proc. kategoriškai atsakė, kad nesiskiepys, 20 proc. – kad dar galvos, o 50 proc. pasiskiepys. Taip dabar ir yra“, – sakė jis.

„Po šiandienos situacijos, kai mes kartu su prezidentu pasiskiepijome, neabejoju, kad ir statistika pagerės“, – vylėsi meras.

Anksčiau sustiprinančiąja doze pasiskiepiję pranešė premjerė Ingrida Šimonytė, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode